CSM București demolează Odense în Liga Campionilor, 33-24! Victorie și spectacol absolut la debutul Bojanei Popovic pe banca tehnică
Campioana României, CSM București, a debutat cu dreptul în noul an, impunându-se duminică, în deplasare, în fața danezelor de la Odense, scor 33-24 (15-9), în etapa a 9-a a Grupei B a Ligii Campionilor.
CSM București învinge Odense în Liga Campionilor Foto/Sport Pictures
Pentru Bojana Popovic, meciul a reprezentat primul pe banca tehnică a formației bucureștene, iar debutul a fost unul de excepție.
Cele mai eficiente marcatoare ale partidei pentru Odense au fost Rushfeldt (9 goluri), în timp ce pentru CSM s-au remarcat Omoregie (6), Friis (5) și Brnovic (4). Echipa antrenată de Popovic a oferit o prestație foarte solidă, considerată una dintre cele mai bune din ultimii ani.
CSM București revine în luna ianuarie, într-o confruntare cu Krim Ljubljana
În celelalte meciuri ale etapei a 9-a, s-au înregistrat următoarele rezultate: Ikast – FTC Budapesta 27-28, Krim Ljubljana – Sola HK 22-22 și HC Podravka – Brest 30-31. După…


