Edward Iordănescu nu s-ar întoarce la echipa națională. Nici acum nu știe motivul plecării
Fostul selecționer al echipei naționale de fotbal a României, Edward Iordănescu (46 de ani), a declarat, miercuri seara, la premiera filmului documentar „Generația de suflet”, că nu regretă decizia de a-i părăsi pe „tricolori” în vara anului trecut.
Edward Iordănescu a ieșit din grupe la Europeanul german
„Nu am regretat decizia de a renunța la postul de selecționer. Ce am spus în film, spun și acum, a fost o decizie luată în timp. N-aș putea să spun motivul, a fost un cumul de factori și specifici, profesionali și personali, a fost o decizie pe care am analizat-o absolut probabil din toate unghiurile și reanalizat-o.
N-a fost o decizie ușoară, poate împotrivă, dar mi-am asumat-o și nu o regret. În mod special pentru că datoria mea totală era față de grupul de jucători și am simțit că cel puțin în următoarea perioadă, următoarele luni, nu aș mai fi putut să ofer jucătorilor ce am oferit în doi ani și…


