Gloria Bistrița a nimerit într-o grupă mai tare decât aceea în care va juca CSM București
Efectuată la sediul Federației Europene de Handbal (EHF) de la Viena (Austria), astăzi, tragerea la sorți a grupelor ediției 2026/2027 a Ligii Campionilor la feminin a stabilit cu cine vor juca Gloria Bistrița și CSM București.
Gloria Bistrița va juca în grupă cu campioana și vicecampioana Europei (Foto: sportpictures)
Campioana națională va evolua în Grupa B, alături de Metz Handball (Franța), câștigătoarea ediției 2025/2026, și învinsa sa din finală, Gyori Audi ETO KC (Ungaria), Odense Handbold (Danemarca), RK Podravka Koprivnica (Croația), Storhamar Handball Elite (Norvegia), HSG Blomberg-Lippe (Germania) și Nykobing Falster Handbold (Danemarca).
Clasată pe locul al treilea în sezonul recent încheiat al competiției, CSM București a fost repartizată în Grupa A, alături de Brest Bretagne Handball (Franța), ocupanta locului al…


