June 23, 2026

Adresa noastră:

București

Sport

România nu va avea patru echipe în ediția 2025/2026 a Ligii Campionilor la handbal

România nu va avea patru echipe în ediția 2025/2026 a Ligii Campionilor la handbal

Federația Europeană de Handbal (EHF) a dat publicității, astăzi (luni, 22 iunie 2026), lista echipelor care vor participa la ediția 2026-2027 al Ligii Campionilor. Țara noastră va fi reprezentată de trei formații.

CSMB va participa pe srce invitație la ediția următoare a Ligii Campionilor (Foto: sportpictures)

CSMB va participa pe de invitație la ediția următoare a Ligii Campionilor (Foto: sportpictures)

publicitate„); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;”>

Practic, în ceea ce ne privește sunt aceleași echipe ca în ediția precedentă. La feminin, vicecampioana CSM Bucureşti a primit o invitație şi se alătură campioanei Gloria Bistriţa. La această ediție vor fi prezente alte 14 echipe: HC Podravka, Team Esbjerg, Brest Bretagne Handball, Metz Handball, HSG Blomberg-Lippe, Györi Audi ETO KC, OTP Group Budućnost, Storhamar Håndball Elite şi RK Krim OTP Group Mercator (locuri garantat), respectiv Odense Håndbold, Nykøbing Falster Håndbold, BV Borussia Dortmund, FTC și Sola Handballklubb (pe bază…

Citeşte mai mult

About Author

admin

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *