S-a mai închis o ușă în nasul celor de la FCSB. Al patrulea loc de play-off a fost adjudecat
Universitatea Cluj este cea de-a patra echipă care și-a asigurat accesul în play-off, după ce
a învins în această seară pe Oțelul, 4-0, în penultima etapă din Superliga.
Indiferent ce se va întâmpla în restul partidelor din această rundă, cât și în
ultima, „șepcile roșii” sunt sigure că vor juca în grupa de elită, alături de
Universitatea Craiova, Rapid și Dinamo.
Ardelenii vor juca în play-off, după un retur de forță. Foto Universitatea Cluj
Astfel, mai rămân
două locuri disponibile, pentru care luptă patru echipe: CFR Cluj, FC Argeș,
FCSB și UTA. Odată cu primele meciuri din această etapă, două formații care mai
sperau la play-off nu mai au șanse de prinde primele șase locuri: FC Botoșani (1-3
cu Hermannstadt) și Oțelul, învinsa studenților clujeni.
Cele mai mari
șanse de a prinde grupa de elită le au CFR Cluj (47 de puncte, mai are de jucat
cu Farul și Dinamo), și FC Argeș (46 de puncte, mai are de jucat cu…


