Ce spune Camelia Potec despre viitorul înotătoarei Daria Silișteanu. Campioana europeană ar fi fost lăsată fără mâncare la CS Dinamo, înaintea unei mari competiții
După schimbările de la Academia de înot de la CS Dinamo, care-l au în mijloc pe managerul Mihai Popovici (tatăl campionului olimpic), România riscă să piardă un sportiv cu potențial uriaș, Daria Silișteanu, proaspătă campioană europeană de juniori la Samorin (Slovacia), după ce clubul i-a dat afară pe antrenorii acesteia, Andrei Pințicanu și Luis Lăcătuș, care lucrau în total cu șase sportivi aduși în București de la Fălticeni.
Camelia Potec conduce Federația de Natație
„Între 18-24 august, la Campionatul Mondial de juniori de la Otopeni, România a luat două medalii, dintre care una a fost luată de Daria, argint la 100 spate. Între 8 iulie și 18 august, ea s-a pregătit intens pentru Mondiale, la Dinamo. Pe lângă faptul că au lăsat-o singură, ceilalți colegi fuseseră dați afară, au lăsat-o și fără mâncare la cantină, în mizeria și gândacii din cămin. Apoi, Dinamo s-a lăudat cu ea. Asta este realitatea! Fata nu…


