Gigi Becali îi taie salariul unui jucător după Lyon – FCSB. „Nu îl lăsam așa”
Vlad Chiricheș, plătit cu cel mai mare salariu la FCSB, va
fi păstrat de Gigi Becali în sezonul viitor, chiar dacă îi expiră contractul la
vară. Veteranul de 35 de ani va avea însă salariul mai mic de 30.000 de euro pe
lună, cât are acum.
Gigi Becali își face strategia pentru sezonul următor. Foto Agerpres
Finanțatorul FCSB a avut mult de tras cu Vlad Chiricheș,
acesta fiind multă vreme accidentat. Motiv pentru care fostul internațional a
renunțat la o parte din bani, dar de ceva vreme și-a revent și și-a ajutat
echipa în momentele grele. Fundașul va rămâne la roș-albaștri în sezonul
următor, patronul urmând să-i propună un dublu rol, dar și un salariu mai mic.
Nu e jucător precum Chiricheș
„Cred că rămâne. Mai
ales dacă luăm campionatul, trebuie. Avem nevoie de el, avem nevoie de
siguranța pe care o dă el întregii echipe. Nu găsești un jucător precum
Chiricheș. Trebuie să dai bani mulți pe el. Dar dacă îl…


