Superliga s-a reluat cu un meci spectacol: Unirea Slobozia – Sepsi OSK 3-2
Unirea Slobozia a învins-o pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 3-2 (2-0), vineri seara, pe teren propriu, la Clinceni, în primul meci din etapa a 22-a a Superligii de fotbal.
Unirea Slobozia a câștigat primul meci al anului FOTO: Facebook/ AFC Unirea 04 Slobozia
În primul meci oficial din 2025, ialomiţenii au condus cu 2-0 după o jumătate de oră, prin golurile înscrise de francezul Jordan Gele (8) şi camerunezul Christ Afalna (28).
Sepsi OSK a avut o revenire spectaculoasă în repriza secundă, graţie golurilor marcate de Omar El Sawy (51) şi de elveţianul Dimitri Oberlin (69), acesta după o greşeală a lui Alexandru Dinu, potrivit Agerpres.
Florinel Ibrian, inspirat introdus pe teren de Adrian Mihalcea în min. 71, a marcat golul victoriei echipei din Slobozia (78), cu o lovitură de cap, beneficiind şi de concursul portarului Roland Niczuly.
Oaspeţii au avut două bare, Marius Coman trecând pe lângă gol în fiecare repriză…


