June 24, 2026

Adresa noastră:

București

Sport

Au ruginit medalii de la Jocurile Olimpice de la Paris 2024. Francezii i-au răsplătit pe performeri cu „marfă” ieftină

Au ruginit medalii de la Jocurile Olimpice de la Paris 2024. Francezii i-au răsplătit pe performeri cu „marfă” ieftină

Jocurile Olimpice de la Paris, derulate în perioada 26 iulie – 11 august, lasă în urmă o imagine jalnică: la 4 luni de la terminarea competiției, unele medalii decernate în capitala Franței au ajuns să arate într-un mod deplorabil, ruginind.

După ce în vară, imediat după competiție, americanii Nyjah Huston, Nick Itkin şi Ilona Maher s-au plâns de modul în care medaliile s-au deteriorat într-un timp extrem de scurt, acum a venit rândul înotătorilor francezi să își exprime nemulțumirea și să arate câteva imagini cu modul aproape greu de conceput în care au ajuns să arate distincțiile lor din bronz.

Clement Secchi şi Yohann Ndoye-Brouard au arătat pe rețelele de socializare modul incredibil în care au ajuns să arate medaliile lor de bronz, pe care le-au cucerit împreună în vară, în proba de ștafetă 4×100 de metri. Secchi a fost primul care și-a arătat medalia de la Paris, extrem de oxidată. Poza a fost însoțită de…

Citeşte mai mult

About Author

admin

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *