Război pe toate planurile în Superligă: Gigi Becali îl acuză pe Dan Șucu că a vrut să-i fure secretara
Premiantă în Europa, campioana României dă tonul, mai nou, și în Superligă: în urmă cu mai puțin de 3 luni, echipa era pe locul 13, iar patronul Gigi Becali se arăta îngrijorat că „play-off-ul este în pericol”, iar duminică seară a urcat pe locul 1.
Daniel Bîrligea, marcator pur-sânge
Patronul Gigi Becali, dezamăgit de politică, face planuri pentru viitor, în seara în care echipa a trecut pe primul loc, cu 33 de puncte în 19 jocuri (mai poate fi depășită doar de CFR Cluj – 31 de puncte și de U Cluj – 30 de puncte, care au meci direct în această seară).
„Singurul care poate pleca e Panțîru, în rest toți rămân. Avem nevoie de ei! O să mai iau un atacant și un mijlocaș, poate chiar 4 jucători, dar pe cei pe care-i am îi țin. Oamenii și-au scos banii, și Popa și Baeten. Baeten a înscris golul calificării, Popa a dat pasa decisivă (n.r. – cu Maccabi Tel Aviv). Panțîru pleacă sigur!
MM mi-a spus să mă uit la…


