Reacția surprinzătoare a lui Mihai Stoica, după ce rivala Dinamo a ajuns lider în Superliga
Dintr-o echipă care era văzută chinuindu-se pentru a evita retrogradarea,
așa cum a făcut-o în ultimii ani, Dinamo a devenit surpriza campionatului,
urcând pe primul loc în clasament, după 9 ani de umilințe. Chiar dacă nu vor rămâne
lideri la finalul etapei – vor fi depășiți sigur după derby-ul U Cluj – CFR Cluj,
de luni – ”câinii” au motive de mândrie.
Liderul Dinamo, după un moment istoric. Foto Facebook
Dinamo a câștigat sâmbătă seara, în deplasare, la Buzău, cu
Gloria, scor 1-0, chiar dacă a jucat 70 de minute în inferioritatea numerică și
pe un teren execrabil. În urma succesului formația lui Zeliko Kopic a urcat temporar
pe primul loc în clasamentul Superligii, lucru care a fost comentat de rivalul
Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație al FCSB.
Mihai Stoica vrea stadioane pline
Managerul roș-albaștrilor s-a declarat încântat de reușita lui
Dinamo, echipă pe care ș-o dorește adversară în…


