June 25, 2026

Adresa noastră:

București

Sport

Dinamo a trecut pe primul loc în Superligă după ce a învins la Buzău. Selmani, din nou decisiv

Dinamo a trecut pe primul loc în Superligă după ce a învins la Buzău. Selmani, din nou decisiv

Echipa bucureşteană Dinamo a învins sâmbătă, în deplasare, scor 1-0, formaţia Gloria Buzău, în etapa a 19-a din Superligă.

Selmani a fost decisiv și la Buzău FOTO: Facebook

Buzoienii au fost periculoşi în prima parte a partidei, ajungând la poarta oaspeţilor în minutele 10 şi 12, iar soarta părea să-i surâdă Gloriei după ce Maxime Sivis a primit cartonaş roşu în minutul 26, lăsându-i pe dinamovişti în zece, potrivit news.ro.

Ion Gheorghe a trimis în bară, în minutul 43, însă cei care au deschis scorul au fost oaspeţii. Selmani a profitat de o respingere nereuşită a portarului Lazar şi Dinamo conducea cu 1-0.

Ricardo Matos (Gloria) a şutat la poarta lui Roşca, periculos, în minutul 59, iar după patru minute arbitrul Sebastian Colţescu i-a arătat cartonaşul roşu unui alt dinamovist, Cristian Costin, însă după verificarea VAR Colţescu a schimbat decizia şi i-a dat galben lui Costin.

Partida s-a încheiat…

Citeşte mai mult

About Author

admin

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *