Edward Iordănescu simte pericolul la Euro 2024: apelul său după o calificare entuziasmantă
Selecţionerul Edward Iordănescu a afirmat, într-un mesaj publicat pe site-ul oficial al FRF, că jucătorii şi componenţii staffului tehnic s-au bucurat miercuri seara după calificarea în optimile de finală ale Euro 2024, însă acum se întorc „smeriţi la muncă„, deoarece urmează confruntarea cu Olanda.
Edward Iordănescu, selecționer România. FOTO: Arhiva Adevărul
„Aşa cum eu şi jucătorii suntem mândri şi vom rămâne mândri totdeauna de românii care ne susţin, devenind un exemplu inegalabil la EURO 2024, eu şi românii trebuie să fim mândri de jucătorii noştri. Şi suntem! Cuvintele sunt prea puţine pentru felicitările şi recunoştinţa mea faţă de efortul şi sacrificiile lor. Ne-au ajutat să ajungem aici principiile şi valorile noastre, aşadar de azi trebuie să revenim la ele! Ne-am bucurat o seară, ne întoarcem smeriţi la muncă! Pentru că ne aşteaptă un duel fantastic de greu. O ştim toţi. Dar la fel de bine ştim toţi…


