May 1, 2024

Adresa noastră:

București

Sport

Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor, după 4-3 cu Manchester City

Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a câștigat cu Manchester City la scorul de 4-3, în urma loviturile de departajare, în deplasare, într-un meci din manşa secundă a sferturilor de finală în care scorul a fost egal, 1-1, atât la sfârșitul celor 90 de minute regulamentare, cât şi al prelungirilor, scrie AGERPRES.

Real Madrid – Machester City FOTO: Facebook/RealMadrid

Săptămâna trecută scorul a fost egal şi pe „Santiago Bernabeu”, 3-3, diferenţa făcându-se la penalty-uri, unde portarul ucrainean Andri Lunin a făcut diferenţa, apărând şuturile lui Bernardo Silva şi Mateo Kovacic.

Madrilenii au deschis scorul pe Etihad Stadium prin brazilianul Rodrygo (12), dar City, deţinătoarea trofeului, a reuşit egalarea prin belgianul Kevin De Bruyne (76).

Meciul a mers într-o singură direcţie după ce echipa lui Ancelotti a deschis scorul, Manchester a fost ofensivă la poarta lui…