Reghecampf e amenințat că va fi scos din antrenorat, dar joacă tare: „Nu am ce să plătesc”
Laurențiu Reghecampf are interzis să mai antreneze în
România, decizia aparținând Comisiei de Disciplină din cadrul FRF. În
septembrie 2023, el pleca de la Universitatea Craiova și semna cu Al Taee fără
să plătească clauza din contractul cu oltenii, în valoare de 200.000 de euro.
Laurențiu Reghecampf nu vrea să dea vreun ban Universității Craiova. Foto Sportpictures
Antrenorul susține sus și tare că nu va plăti acești bani,
pentru că nu va mai pregăti vreo formație din țară, pentru că Mihai Rotaru nu
îi merită, dar și pentru că a fost îndepărtat abuziv de la echipă – în condițiile în
care el a fost cel care a plecat.
„Negociez cu Rotaru.
Îl consider prietenul meu pe viață și ne vom înțelege! Este oltean și se supără
repede, dar sunt sigur că ne vom înțelege. Nu am de ce să fac apel la TAS,
consider că după o lună de muncă la Craiova nu am ce să plătesc!
Comisia din cadrul FRF
are jurisdicție doar…


