Nadal, decizie majoră după încă un turneu ratat: mesajul său, viralizat pe rețelele de socializare
Rafael Nadal, deţinătorul recordului de titluri cucerite la Roland Garros (14), a anunţat, într-un mesaj postat pe contul său din reţeaua X (fostă Twitter), că speră să revină în circuit luna aceasta, cu ocazia turneului de la Barcelona (15-21 aprilie), după ce a declarat forfait pentru turneul ATP Masters 1.000 de la Monte Carlo.
Rafael Nadal. FOTO: Arhiva Adevărul
„Vă salut din Barcelona. Primul antrenament…. cu speranţa de a fi acolo în aceste zile, înainte de începerea turneului„, a scris fostul număr unu mondial, în vârstă de 37 de ani, în mesajul său, însoţit de o fotografie în care poate fi văzut stând pe bancă la marginea unui teren de la Real Club de Tenis Barcelona-1899, în timp ce schimbă gripul rachetei.
„Sunt aici să văd cum merge, cu dorinţa de a încercat să joc„, a continuat Nadal, precizând că este important să spună că nu vrea să confirme că va juca, dar că speră.
Spaniolul, care va împlini 38 de…


