Simona Halep a povestit tot calvarul prin care a trecut. Ce i-a spus mamei ei în avionul spre Miami
Jucătoarea
de tenis româncă a dezvăluit într-un interviu că trecutul nu-i dă pace, după un
an și jumătate de absență de pe terenul de joc.
Simona Halep
În
avionul care a dus-o la Miami, la prima competiție după suspendarea de un an și
jumătate din tenis, Simona Halep a dezvăluit că i-a spus mamei sale că are mari
emoții deoarce nu știa la ce să se aștepte din partea oamenilor.
Totuși, a avut parte de o atmosferă extraordinară, care a făcut să
simtă că parcă nu a lipsit din circuite.
„Simțeam că nu știu la ce să
mă aștept de la oameni, la Miami. Cum va fi să fiu din nou în vestiar, în
restaurantul jucătorilor. Toată această rutină pe care nu am făcut-o timp de
aproape doi ani părea nouă pentru mine. Iar când am ajuns la fața locului,
dragostea pe care am primit-o de la oamenii care lucrează la turneu, de la
oamenii de la securitate și de la toți cei din jur, dar și de la jucători, m-a
ajutat să uit totul….


