June 27, 2026

Adresa noastră:

București

Sport

Dănuț Lupu, povești în lacrimi, după ce a fost la închisoare. „Dinamo n-a trimis nici femeia de serviciu”

Dănuț Lupu, povești în lacrimi, după ce a fost la închisoare. „Dinamo n-a trimis nici femeia de serviciu”

Dănuț Lupu a vorbit în premieră despre perioada în care a
fost închis, după ce a fost condamnat la 7 luni și 10 zile de închisoare pentru
că a condus fără permis. Fostul internațional, ajuns la 57 de ani, s-a arătat
dezamăgit de dinamoviști, care l-au ”uitat” în pușcărie, dar îi mulțumește în
schimb lui Gigi Becali, care a făcut totul ca să iasă mai devreme.

Dănuț Lupu a stat 6 luni la închisoare. Captură TV

„Am stat 6 luni fără 5
zile. Nu pot să spun că a fost ușor, dar nici greu, am foarte mulți prieteni.
Nu am avut condiții ok, nu cred că un om civilizat poate sta acolo, dar n-ai ce
să faci. Multă lume spunea că nu mă voi preda. Sincer da (n.r. dacă s-a gândit
să nu se predea), am vrut să nu mai vin în România, care erau riscurile? Aveam
o condamnare de 7 luni, stăteam 2 ani și se grația, nu aveam o condamnare de 10
ani.

Condamnat pentru ”o faptă de copil”

Știi de ce m-am
predat? Fiindcă nu mă…

Citeşte mai mult

About Author

admin

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *