Septembrie negru pentru Dinamo. 4 înfrângeri în 4 meciuri în Superliga, fără gol marcat. Ce se întâmplă Burcă
Dinamo a avut cel mai prost parcurs posibil în luna septembrie, cu
4 înfrângeri în 4 partide. Alb-roșii nu au mai reușit să înscrie din minutul 21
al meciului cu Petrolul (1-1), disputat în urmă cu 38 de zile, de atunci urmând
o „secetă” de coșmar pentru echipa lui Ovidiu Burcă. Așa cum era de așteptat,
parcursul dezastruos al „câinilor“ a creat numeroase tensiuni între suporteri
și acționarii echipei.
Dinamo a piedut acasă cu FCU Craiova. Foto Sportpictures
Cele mai grele acuzații au venit de la unul dintre fanii de elită
ai formaței bucureștene, omul de televiziune Dan Capatos, care a făcut parte
din DDB, liga suporterilor care a salvat Dinamo de la dispariție. „M-au înjurat mulți «câini» de-ai mei în
momentul în care am postat, în mod repetat, ce-i drept, că noii acționari ai
noștri sunt doar niște păcălici colantați în oameni potenți financiar. Am spus
încă de atunci că, dacă îi iei la bani mărunți și…


