Acționarii lui Dinamo, distruși de un prezentator TV: „Păcălici colantați în oameni potenți financiar”
Perioada neagră prin care trece Dinamo – patru înfrângeri la
rând în Superliga – l-a făcut pe prezentatorul TV Dan Capatos să-și exprime
nemulțumirea față de conducerea clubului alb-roșu. ”Păcătosul” este fost membru
DDB, dar a ales să nu mai contribuie financiar pentru proiect din cauza noilor
șefi ai lui Dinamo, Andrei Nicolescu și Eugen Voicu.
Andrei Nicolescu și Eugen Voicu, luați în vizor de suporterii lui Dinamo. Foto GSP
Omul de televiziune Dan Capatos, care a făcut parte din DDB,
liga suporterilor care a salvat Dinamo de la dispariție, a scris pe rețelele de
socializare. „M-au înjurat mulți «câini»
de-ai mei în momentul în care am postat, în mod repetat ce-i drept, că noii acționari ai noștri sunt doar niște păcălici colantați în oameni potenți
financiar. Am spus încă de atunci că, dacă îi iei la bani mărunți și îi scuturi
puțin, fix asta le pică din buzunare: bani mărunți.

Dan Capatos e fan…


