Victorie a Barcei în meciul cu PSSG, după ce au depășit debutul de coșmar din a 2-a repriză
FC Barcelona a învins-o pe Paris Saint-Germain cu scorul de 3-2, miercuri seara, în deplasare, într-o partidă din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.
Foto: PSG via Facebook
Golurile catalanilor au fost înscrise de brazilianul Raphinha (37, 62) şi de danezul Andreas Christensen (77), în timp ce pentru campioana Franţei au punctat Ousmane Dembele (48) şi Vitinha (51).
PSG a început foarte bine jocul şi a avut prima ocazie prin Mbappe (5), care a şutat imprecis. Portarul oaspeţilor, Ter Stegen, s-a remarcat apoi la şuturile lui Kang-in Lee (7) şi Dembele (11), dar echipa blaugrana a echilibrat disputa şi a început să se apropie tot mai periculos de buturile lui Donnarrumma. Nuno Mendes (21) a respins de pe linia porţii mingea reluată cu capul de Lewandowski, apoi Donnarumma (23) a respins şutul lui Raphinha. PSG a mai avut o situaţie notabilă, dar Lee nu a reuşit să îl învingă pe ter Stegen (28).
FC…


