David Beckham, amintiri amare: „Oamenii mă scuipau pe stradă”. Victoria: „Încă vreau să-i omor”
David Beckham a fost idolul englezilor ani la rând, dar a
trăit un moment de coșmar în 1988, când britanicii au fost eliminați în optimile
de finală ale Cupei Mondiale de Argentina, la loviturile de departajare. La
2-2, starul Angliei a fost eliminat, meciul s-a încheiat la egalitate și sud-americanii
s-au impus la penalty-uri, spre disperarea fanilor, care l-au scos vinovat pe Beckham.
David și Victoria Beckham au trecut prin momente urâte. Foto Profimedia
La 25 de ani de la acel moment, soția fotbalistului,
Victoria, a vorbit despre unul dintre cele mai grele momente din cariera lui
David: ”Ura absoluta a fost la un alt
nivel. El era în depresie. Încă vreau să-i omor pe oamenii ăia”, a spus cântăreața,
citată de The Sun.
Și David Beckham și-a amintit și el despre acele momentele teribile.
”A fost extrem. Toată țara m-a urât. Mi-a
schimbat viața. Mă simțeam vulnerabil și singur. Unde mergeam, eram abuzat. Se
întâmpla…


