Fotbalistul Kader Keita, trimis în judecată pentru accidentul rutier din martie, când a lovit o femeie pe trecerea de pietoni
Fotbalistul ivorian Abdul Kader Keita, mijlocaș la Rapid București, a fost trimis în judecată marți, 23 iunie, pentru accidentul rutier comis în martie, când a lovit cu mașina o pensionară pe o trecere de pietoni din Capitală și a părăsit locul accidentului. La câteva zile după accident, femeia s-a stins din viață la spital.
Kader Keita/FOTO: Inquam photos/George Călin
Ministerul Public transmite într-un comunicat că Parchetul Sectorului 2 a dispus trimiterea în judecată a lui Abdul Kader Keita, aflat sub control judiciar, pentru ucidere din culpă și părăsirea locului accidentului.
„La data de 23 iunie 2026, Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 București, în urma cercetărilor efectuate de D.G.P.M.B. – Brigada de Poliție Rutieră București, a dispus trimiterea în judecată a inculpatului K.A.K., aflat sub măsura…


