Craiova lui Rădoi stagnează în campionat. Oltenii au împărțit punctele cu Dinamo, după eliminarea lui Bancu
Universitatea Craiova și Dinamo au terminat la egalitate, 2-2, vineri seară, într-un duel ce a contat pentru etapa a 11-a din Superliga. Bucureștenii au reușit să egaleze chiar în minutul 90, profitând și de faptul că Nicușor Bancu fusese eliminat.
Universitatea Craiova a remizat cu Dinamo Foto/Facebook
Încă din primele minute, jocul a fost spectaculos. În minutul cinci, Alex Cicâldău a avut șansa să deschidă scorul pentru olteni, dar mingea a trecut pe lângă poartă, spre disperarea fanilor din tribune. La scurt timp, în minutul nouă, Dinamo a răspuns prin Sivis, care a scăpat singur spre poartă, însă nu a reușit să trimită balonul pe spațiul porții.
Golul a venit în minutul 16. După ce Perica a șutat în bară, mingea a ajuns la Musi (adus de la FCSB, la Dinamo), care a marcat degajat, din apropierea porții.
Avantajul celor de la Dinamo a durat doar câteva minute, astfel că Universitatea Craiova a egalat în minutul 20….


