Fanii din Bănie, traumatizați după meciurile Craiovei. Cer tensiometre la jocurile favoriților
Noul sezon din Superliga de fotbal a început într-o manieră vibrantă pentru suporterii Universității Craiova. Deși oltenii lui Mirel Rădoi s-au propulsat în vârful clasamentului primei divizii, cu trei victorii și un egal înregistrate în cele patru etape, oltenii trăiesc periculos la fiecare meci în care înscriu trei goluri. Asta deși în fotbal se spune că 2-0 este cel mai periculos scor.
Suporterii Universității Craiova Sursa/Facebook
În prima etapă, formația din Bănie a reușit să obțină o remiză în duelul cu UTA Arad, scor final 3-3. Deznodământul partidei a fost, însă, unul nesperat, astfel că Universitatea Craiova a fost egalată la scor, după ce a condus cu 3-0 aproape tot meciul. Arădenii au înscris trei goluri pe bandă rulantă, în ultimele 15 minute din meci, răpindu-le oaspeților victoria.
În runda a doua, Craiova s-a impus în fața celor de la FC Argeș, tot cu trei goluri. Rivala a reușit să înscrie o…


