Nebunie totală pe Arena Națională: FCSB, bătută de Dinamo, după cinci ani
FC Dinamo București a învins-o pe FCSB cu scorul de 4-3, în „eternul derby al fotbalului românesc”, sâmbătă seară, pe Arena Națională din Capitală.
Dinamo-FCSB, 4-3, în runda#4 din Liga1. Foto Superliga
Dinamo a reuşit cea mai bună prestaţie a sa din acest sezon, învingând campioana, FCSB, fără drept de apel. Elevii lui Kopic au dominat prima repriză, dispunând de o ocazie uriașă în minutul patru, când Zima a respins şutul lui Cîrjan. Același scenariu și în minutul 13, intervenţie a aceluiaşi Zima la lovitura de cap a lui Sivis.
FCSB a ajuns la patru înfrângeri consecutive (!), două în campionat şi două în preliminariile Ligii Campionilor, şi la cinci în ultimele şase meciuri.
Campioana a deschis scorul serii prin Florin Tănase, din penalty, în minutul 19. Egalarea a venit în minutul 34, când Alexandru Musi a înscris din centrarea lui Sivis. Pe final de repriză, arbitrul Horaţiu Feşnic a fluierat penalty…


