Cristi Borcea va băga iar mâna în buzunar pentru Dinamo. Le-a impus limite clare bucureștenilor
Cristi Borcea s-a implicat activ în activitatea celor de la Dinamo, în perioada 1995-2012, timp în care a ocupat diverse funcții în cadrul conducerii. Finanțarea clubului s-a oprit în momentul în care fostul președinte al „câinilor” a primit aproape 6 ani și jumătate de închisoare cu executare, în Dosarul Transferurilor.
Cristi Borcea așteaptă construirea noului stadion al lui Dinamo. Foto Arhivă Adevărul
Fostul oficial a anunțat, de curând, că nu va renunța la susținerea financiară a formației din Capitală, însă nu va da bani clubului în mod direct, așa cum a făcut-o în urmă cu 15 ani. Borcea va investi la Dinamo în momentul în care echipa se va bucura de noul stadion. Fostul președinte al clubului va cumpăra una sau două loje, pe viață.
„Eu o să mă implic ca sponsor. O să iau o lojă sau două.
Ce să fac? Să mă duc la o echipă să scap de retrogradare? Se răsucesc în
mormânt frații Nunweiller. Negoiță…


