Dalma Maradona a dezvăluit ce mirosea în camera în care a murit celebrul său tată: Era inumană!
Procesul declanșat după moartea lui Diego Maradona, început pe 11 martie 2025 la tribunalul San Isidro din Buenos Aires, a cotinuat cu depoziția Dalmei Maradona, fiica fostului star.
Dalma Maradona, la sosirea la tribunal
Procesul în care șapte lucrători din domeniul sănătății sunt acuzați de neglijență și socotiți într-un fel responsabili d moartea fostului fotbalist strânge noi mărturii. A venit rândul Dalmei Maradona, una dintre fiicele lui Diego, care marți a arătat cu degetul către cei care ar fi trebuit să-l îngrijească de Maradona într-un moment extrem de delicat.
„Camera în care era tatăl meu era dezgustătoare: mirosea a urină, nicio ființă umană nu ar fi trebuit să fie într-un loc ca ăsta, darămite tatăl meu, fiind în acele condiții precare de sănătate. Era inumană!”, a spus Dalma.
Ea susține în esență că a fost păcălită de echipa medicală care trebuia să-l urmărească permanent pe Diego:…


