Dinamo l-a învins pe cel care a îngropat Sportul Studențesc. Vasile Șiman voia să se îmbogățească folosind o clauză halucinantă
Curtea de Apel București a anunțat astăzi decizia finală în procesul dintre Dinamo și Vasile Șiman, personaj care a lăsat în urmă datorii către foștii angajați de la Sportul Studențesc, club pe care l-a desființat.
Vasile Șiman a îngropat-o pe Sportul și era unn „vânător de comori” prin fotbal
Apelul făcut de fostul patron de la Sportul Studențesc în „cazul Ionuț Șerban” a fost respins, iar Dinamo poate începe procedurile pentru ieșirea din insolvență.
Se știa că fostul patron al Sportului Studențesc îi cere lui Dinamo un milion de euro pentru fostul jucător Ionuț Șerban. Pentru a avea drept de joc în cupele europene, ediția 2026 – 2027, Dinamo trebuie să iasă din insolvență până pe 31 mai.
Vasile Șiman a făcut apel pe 21 ianuarie, iar pe 2 aprilie, Curtea de Apel a anunțat că decizia finală se va da pe 16 aprilie. Hotărârea a venit în cursul zilei de miercuri, iar Dinamo a ieșit victorioasă din…


