Fanii Stelei se dau în stambă: motivul pentru care au făcut cale-întoarsă înainte de startul partidei de la Câmpulung
Steaua a învins astăzi la Câmpulung, 1-0 cu AFC Muscelu, ocupând poziția secundă în Liga 2, la finalul sezonului regulat, fără nicio înfrângere. Însă mai mulți fani ai formației militare au
surprins, după ce s-au întors la București, înainte ca meciul să înceapă.
Fanii FCSB, împărțiți în tabere. Foto AS47
Jandarmeria a precizat ce s-a întămplat: ”Pe timpul accesului suporterilor Steaua
București în stadion, între aceștia s-a iscat un conflict, iar o parte dintre
aceștia au hotărât să nu mai intre la meci, întorcându-se la București”.
Prinși cu substanțe interzise
Nu a fost singurul incident în care au fost implicați cei 40
de suporteri roș-albaștri care s-au certat cu colegii săi. ”La intrarea în București, dinspre Autostrada A1, autocarul acestora a
fost oprit, iar în urma efectuării unui control, în interiorul acestuia au fost
găsite obiecte și substanțe interzise (resturi vegetale uscate, un…


