S-a aflat secretul succesului FCSB din era Reghecampf: „Fotbaliștii făceau ozonoterapie în fund, pentru că în venă era ilegal”
Laurențiu Reghecampf, unul dintre ultimii antrenori cu
rezultate la FCSB, a vorbit despre acuzațiile de dopaj în masă, în vremea când
el pregătea echipa, iar Thomas Neubert era preparatorul fizic al echipei, cu mențiunea că neamțul activează și acum la formația roș-albastră.
Laurențiu Reghecampf abordează un subiect delicat. Foto Facebook
Tehnicianul a declarat că problema dopajului a fost exclusă,
și că Thomas Neubert este un preparator fizic care reușește să scoată maximum
din jucătorii lui. Metodele celui din urmă erau inspirate din Germania, iar
randamentul dat de jucători era excelent. Laurențiu Reghecampf nu s-a ferit să
menționeze și ozonoterapia în fund, care este legală și care aduce un plus
jucătorilor.
”Eu sunt de vină că
Thomas Neubert a apărut așa de mult în peisajul mediatic pentru că eu l-am
promovat. Este un preparator fizic foarte bun, care aduce jucătorii în timpul
săptămânii la limita maximă….


