Coșmarul continuă: Simona Halep s-a retras și de la Auckland, și de la Australian Open. Motivul invocat de româncă
După doi ani de uitat cât mai repede, Simona Halep părea că abordează
noul sezon refăcută 100% atât fizic, cât și mental. Invitată să participe la
turneul de la Auckland (30 decembrie – 5 ianuarie) și în calificările de la
Australian Open (12-16 ianuarie), jucătoarea de tenis a anunțat astăzi că e
nevoită să renunțe la ambele competiții.
Simona Halep își amână revenirea în circuitul WTA. Foto EPA EFE
Simona Halep și-a motivat decizia spunând că accidentările
la genunchi și umăr nu o lasă să joace și că intenționează să revină în circuit
cu ocazia Transylvania Open, programat în perioada 3-9 februarie 2025, la Cluj.
„Vă salut, prieteni.
Am vrut să vă urez Sărbători fericite și să vă dau o mică veste. După ce am
jucat la Abu Dhabi, din păcate am simțit din nou dureri și genunchi și la umăr.
După ce am discutat cu echipa mea, am ajuns la concluzia că este mai bine să
amân startul sezonului.


