Dinamo, de neoprit. „Câinii” sunt din nou lideri în Superliga, chiar dacă li s-au anulat trei goluri
Dinamo a revenit pe primul loc în Superliga, după ce a
învins-o Politehnica Iaşi cu scorul de 2-0 (0-0), vineri seara, pe Stadionul
Arcul de Triumf, într-un meci din etapa a 20-a.
Dinamo va rămâne pe primul loc cel puțin o zi. Foto Facebook
Noul lider al campionatului – cel puțin până la meciurile
din weekend – a deschis scorul târziu, prin Dennis Politic (73), care a speculat
o mingea respinsă greşit de fundaşul guatemalez Nicolas Samayoa. Tabela a fost
închisă de danezul Patrick Olsen (90+4), care a deviat inspirat şutul lui
Astrit Selmani.
Dinamo a mai reușit să marcheze de alte trei ori, dar de
fiecare dată golurile au fost anulate de arbitrajul video pentru offsaid.

Alb-roșii sunt într-un moment pe care nu l-au mai trăit din
vremurile bune. „Câinii” sunt neînvinși de şapte etape, în care au cinci victorii
şi două egaluri. La polul opus, Poli Iaşi a ajuns la cinci etape consecutive
fără victorie, două egaluri…


