Rapid pierde lamentabil, Marius Șumudică își atacă propria conducere și pe jucători
Seria de 8 meciuri fără înfrângere a Rapidului s-a oprit la
Sfântu Gheorghe, unde giuleștenii au fost învinși cu 2-0 de Sepsi. Echipa lui
Marius Șumudică a dat 4 bare și a primit un gol de la propriul jucător, El
Sawy, împrumutat la adversari, prilej pentru antrenor să ia la țintă propria
conducere și pe jucători.
Marius Șumudică, învins la Sfântu Gheorghe. Foto Facebook
După înfrângerea cu Sepsi, Marius Șumudică și-a transmis
nemulțumirea față de politica oficialilor de la Rapid. Tehnicianul vișiniilor
nu înțelege de ce clubul la care activează nu pune clauze ca jucătorii
împrumutați de Rapid să nu joace împotriva lor, după ce El Sawy a marcat
împotriva clubului de care aparține.
”Ce, e prima oară
(n.r. când un jucător împrumutat de Rapid marchează împotriva giuleștenilor)?
Micovschi nu ne-a dat gol anul trecut când l-am dat la UTA? Suntem singura
echipă care dăm jucători împrumut și nu punem clauză să nu…


