Vasile Dîncu îl laudă pe premier: „Problema PSD nu este nici Bolojan și nici USR-ul”
Europarlamentarul PSD Vasile Dîncu a lăudat prestația premierului Ilie Bolojan la ”Interviurile Adevărul”, dar susține că acesta are o comunicare defectuoasă nu doar cu Coaliția, ci și cu oamenii.
Vasile Dîncu, europarlamentar PSD FOTO: Adevărul
Vasile Dîncu susține că premierul Ilie Bolojan ar trebui să cumunice mai bine cu partenerii de guvernare și cu oamenii, pentru a fi mai eficient.
„Face treabă bună, minus comunicarea cu partenerii de guvernare, dar şi cu publicul. Eu cred că a intrat într-un mecanism al asumării ceea ce nu foloseşte, cred, nici pentru reformă, nici pentru guvern, sigur, nici pentru dânsul personal. Noi, în aceasta modificare a administraţiei încercăm să păstrăm echilibru social. Nu poate fi gândit o refacere a finanţelor României dacă populaţia sucombă, dacă distrugem toate urmele de supraviețuire pentru populațiile vulnerabile. Deci aici este vorba de…


