„Un pustiu de bine”. CTP e convins că Iohannis ar trebui să plece de la Cotroceni
Cristian Tudor Popescu a comentat ultimele schimbări politice din România. Gazetarul susține că Iohannis mai are un singur lucru de făcut, acum că „România este stabilă politic”.
CTP spune că Iohannis și-a încheiat mandatul FOTO Arhivă
„Dl Ilie Bolojan este președintele Senatului României. Dl Crin Antonescu este candidatul comun al coaliției proeuropene de guvernare în alegerile prezidențiale. Președintele Klaus Iohannis numește prim-ministrul. România este stabilă politic”, a transmis Cristian Tudor Popescu într-o postare făcută pe pagina sa de Facebook.
El susține că, în urma ultimelor decizii, „președintele Iohannis și-a încheiat cu adevărat mandatul”.
„Prin urmare, încă o dată, datoria și un pustiu de bine ce le are de făcut românilor este să plece de la Cotroceni, punând stop gălăgiei partidelor antieuropene și pro Kremlin”, a mai scris acesta.
Președintele Klaus Iohannis l-a desemnat, luni, premier al…


