Ilie Bolojan s-a fotografiat cu pasagerii la coada de îmbarcare de pe Aeroportul din Oradea
Premierul Ilie Bolojan a fost prezent duminică la Aeroportul Oradea, unde au fost inaugurate noile curse Wizz Air către Roma Fiumicino și Dortmund.
Potrivit publicației Bihoreanul, Bolojan a schimbat câteva vorbe cu primarul Oradiei, Florin Birta, și cu directorul Aeroportului Oradea, Răzvan Horga, după aterizarea cursei venite de la Roma. Ulterior, mai mulți pasageri l-au oprit pentru fotografii și strângeri de mână.
După întâlnirea cu cei prezenți, premierul și-a luat bagajele și s-a așezat la coada de îmbarcare pentru cursa de București, însoțit de doi agenți ai Serviciului de Protecție și Pază (SPP).
Prezență explicată prin coincidența programului
Ilie Bolojan s-a fotografiat cu pasagerii la Aeroportul Oradea. FOTO: Bihoreanul
Primarul Florin Birta a declarat că prezența lui Ilie Bolojan la eveniment s-a datorat unei…


