Veștea, după întâlnirea cu Simion: „Am discutat de o serie de măsuri economice pe care AUR și le dorește”
Premierul desemnat Adrian Veștea a declarat, la ieșirea din sediul AUR că are „deschidere la orice solicitare” a formațiunii politice conduse de George Simion.
Adrian Veștea. FOTO INQUAM PHOTOS / George Călin
Veștea a părăsit sediul AUR după discuțiile cu liderii formațiunii, afirmând că a existat un dialog aplicat pe teme economice pe care partidul lui George Simion le dorește incluse în programul de guvernare.
Premierul desemnat a declarat că a arătat deschidere față de propunerile AUR:
„Am discutat de o serie de măsuri economice pe care AUR și le dorește și i-am asigurat de toată disponibilitatea ca, dacă nu creează un impact economic și bugetar, să le putem include. Am deschidere la orice solicitare”, a spus premierul Veștea.
Adrian Veștea a confirmat că în această seară va merge în Parlament pentru votul de…


