June 24, 2026

Adresa noastră:

București

Politică

Dominic Fritz, despre singura dată când a dat mită în România: „A fost o experiență care m-a trezit”

Dominic Fritz, despre singura dată când a dat mită în România: „A fost o experiență care m-a trezit”

Dominic Fritz, președintele USR, a povestit experiența trăită în urmă cu peste 20 de ani, când a fost nevoit să dea mită la granița României.

Dominic Fritz a povestit momentul în care a dat șpagă 10 euro la granița cu România FOTO: Facebook

Dominic Fritz, președintele USR și primarul Timișoarei, a povestit din nou despre momentul în care, la doar 19 ani, a fost nevoit să dea mită la granița cu România. Declarația sa vine într-un context în care tot mai multe figuri publice vorbesc despre corupție și experiențele personale legate de acest fenomen.

Invitat la B1TV, Dominic Fritz a rememorat experiența din 2003, când a intrat pentru prima dată în România. Avea 19 ani și călătorea cu autocarul, alături de alți tineri germani.

„Am vorbit public despre prima și singura dată când am dat șpagă în România. Aveam 19 ani. A fost chiar la intrare cu autocarul în România, când am venit pentru prima oară și s-a cerut…

Citeşte mai mult

About Author

admin

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *