Anamaria Gavrilă își depune candidatura la alegerile prezidențiale
Șefa POT, Anamaria Gavrilă, a mers la sediul BEC pentru a-și depune candidatura la alegerile prezidențiale. Candidatura sa ar putea fi retrasă. Președinta POT a decis un tandem cu șeful AUR, George Simion.
„Noi nu recunoaștem aceste alegeri ca fiind legitime. (…) Lupta noastră pentru a avea din nou ordine constituțională, justiție, începe. Candidatura mea este pentru a reda românilor președintele pe care ei l-au votat deja”, a spus șefa POT la ieșirea din sediul BEC.
„Așa cum a menționat și domnul George Simion în conferința sa, se va retrage cel cu mai puține șanse”, a afirmat Gavrilă, întrebată dacă e dispusă să se retragă.
Întrebată cum îi va convinge pe votanți să voteze cu Simion. „Este o candidatură pentru poporul român, noi suntem aici ca un simbol”.
Ea a mai susținut că sunt „toate semnele ca aceste alegeri să nu fie recunoscute internațional”.
George Simion și Anamaria Gavrilă au…


